Vajinoplasti Adana

  Vajinoplasti Adana, vajinal kanaldaki doku yıpranmasını gidermek ve vajinayı daraltmak amacıyla yapılan genital estetik ameliyatıdır. Vajina, cinsel uyarılma sonucu aynı penis gibi değişim geçirebilen bir organdır. Sahip olduğu özel dokular sayesinde cinsel birleşme sırasında genişleyebilir ve daha sonra yeniden daralabilir. Bu esnek dokular sayesinde normal doğumlar da mümkün olmaktadır. Bahsi geçen dokular, yaşlanma ve zorlu doğumlar sebebiyle sahip oldukları esnek yapıyı kaybedebilirler. Bu da vajinal kanalın genişlemesine yol açar.

  Vajinal kanalda meydana gelen kalıcı genişleme, kişinin cinsel yaşamında bazı sorunlara yol açabilir. Mesela birey orgazma ulaşmakta güçlük çekebilir, vajinal kuruluk veya cinsel isteksizlik gibi sorunlara sahip olabilir. Vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti sayesinde bahsetmiş olduğumuz problemlerden kurtulmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Vajinoplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatının faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana vajinoplasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, vajinal kanalın onarılması ve dar bir yapıya kavuşması için yeniden düzenlenmesi amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Vajinoplasti operasyonu, vajina daraltma estetiği veya vajina daraltma ameliyatı gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu operasyon sırasında vajinal kanal, vajinanın 5 ila 6 santimetre içine kadar daraltılabilir. Vajinoplasti, annelik estetiği veya barbie vajina estetiği gibi kombine operasyonlar kapsamında da yapılabilmektedir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesi nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Zorlu veya çoğul doğumlar. İri bir bebek doğurmak veya ikiz bebekler dünyaya getirmek, vajinal dokuların yıpranmasına ve vajinada genişleme meydana gelmesine yol açabilir.
  • Yaşlanma. Yaşın ilerlemesi ile birlikte vajinal dokulardaki yıpranmalar birikim gösterebilir. Buna bağlı olarak da vajina genişlemesi meydana gelebilir.
  • Hormon dengesizliği.
  • Sigara kullanımı.
  • Bağ dokularla ilgili rahatsızlıklar.

  Bireyin cinsel ilişki kurduğu partnerlerin veya cinsel ilişkilerinin sayısı vajina genişlemesine yol açmaz. Vajina, cinsel ilişki sonrasında yeniden eski haline dönebilir. Vajinada genişleme, genelde dokulara zarar veren travmatik olaylar sonrasında meydana gelir.

  Vajina Genişlemesi Nasıl Geçer?

  Vajina genişlemesi, vajinoplasti veya vajina daraltma ameliyatı gibi isimlerle bilinen, genital estetik ameliyatlarıyla giderilebilir.

  Vajina Daraltma Yöntemleri Nelerdir?

  Vajina daraltma amacıyla internette veya benzer yayın organlarında pazarlanan pek çok egzersiz, bitkisel tedavi ve alternatif uygulama vardır. Ancak bunlardan neredeyse tamamı, vajinal kanalın genişliği üzerinde bir değişime yol açmaz. Bununla birlikte kegel egzersizlerinin vajina genişlemesini önlediği ve vajinanın daraltılması için belli oranlarda etkili olduğu düşünülmektedir. Ancak bilindiği kadarıyla vajina daraltmanın en hızlı, en etkili ve en kalıcı yöntemi vajinoplasti ameliyatıdır.

  Ameliyatsız Vajina Daraltma Mümkün Mü?

  Vajina daraltma işlemi ancak cerrahi operasyonlarla mümkün olmaktadır. Vajina daraltma amacıyla yapılan bazı lazer tedavileri olsa da bu tedavilerin başarısına yönelik herhangi bir bilimsel çalışma yoktur.

  Vajina Daraltmanın Faydaları Nelerdir?

  Vajina daraltmanın faydaları şunlardır:

  • Bireyin kendisi ve partneri, cinsel ilişkilerden daha çok haz alabilir.
  • Vajinal kuruluk sorunu giderilebilir.
  • Cinsel isteksizlik sorunu ortadan kaldırılabilir.
  • Birey çok daha hızlı bir şekilde orgazma ulaşabilir.

  Vajinoplastinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Vajinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti ameliyatı 40 dakika ila 60 dakika arasında tamamlanır. Vajinoplasti sırasında yapılan işlemlere göre bu süre değişebilir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, steril ameliyathane koşullarında ve hasta genel anestezi altındayken yapılır. Yani vajina daraltma ameliyatı sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sırasında vajinal dokular yeniden düzenlenir. Doku hasarları onarılır, genişlemeye yol açan sarkık dokular dikkatle alınır. Vajina içerisinde kalan dokular ise vajinal kanalın daha dar bir yapıya kavuşması için yeniden düzenlenirler.

  Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplasti yaptıran kadınlar, ameliyatın yapıldığı gün veya ameliyattan sonraki gün taburcu edilebilirler. Ameliyattan sonraki 1 ila 2 haftalık dönemde, hastanın düzenli bir şekilde dinlenmesi önerilir. Bu sürecin ardından doktorun önerisiyle gündelik yaşama dönülebilir.

  Vajinoplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Reçete edilen antibiyotikler ve ağrı kesiciler, önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar ağır sporlar yapılmamalıdır.
  • Genital bölgenin bakımına ve hijyenine dikkat edilmelidir.
  • İlk iki ila üç gün boyunca duş alınması önerilmez.
  • Tam iyileşme gerçekleşmeden havuza, denize veya kaplıcaya girilmemelidir. Bu süre boyunca mümkünse ayakta duş alınmalıdır, küvet veya jakuzi gibi seçenekler önerilmez.
  • 1 ay boyunca cinsel perhiz uygulanmalı, yani cinsel ilişkiye girilmemelidir.
  • Ağır işler yapılmamalıdır.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Vajinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Adana Vajinoplasti Fiyatları 2024

  Adana vajinoplasti fiyatları, ameliyatın yapıldığı yere ve ameliyatın kapsamına göre değişebilir. Adana vajina daraltma ameliyatı fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.