Aşılama Tedavisi Adana

  Aşılama tedavisi, döllenmenin gerçekleşmesini ve gebeliğin meydana gelmesini kolaylaştırmak adına yapılan özel bir kısırlık tedavisi uygulamasıdır. Kısırlık çoğu zaman yumurta hücresinin yeterince gelişememesi, spermlerin yeterince kaliteli olmaması veya çeşitli sebeplerden spermlerin yumurta hücrelerine ulaşamaması sonucu meydana gelir. Aşılama tedavisi Adana gibi uygulamalar bahsi geçen etmenlerin ortadan kaldırılması için yapılır. Bu tedavi kapsamında anne adayının sağlıklı bir şekilde olgunlaşan ve çatlayan yumurta hücreleri üretmesi sağlanır.

  Aynı zamanda baba adayından alınan spermlerin de sağlıklı ve kaliteli olmasına dikkat edilir. Alınan spermler, olgun yumurta hücrelerini dölleyebilmeleri için direkt olarak anne adayının rahmine bırakılırlar. Böylece döllenme ve gebelik ihtimali büyük oranda artmış olur. Bu yazının devamında ‘’Aşılama tedavisinin aşamaları nelerdir?’’, ‘’Aşılama tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Aşılama tedavisi tekrarlanabilir mi?’’ ve ‘’Aşılama tedavisinin sonucu ne zaman belli olur?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana aşılama tedavisi hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  Aşılama Tedavisi Nedir?

  Aşılama tedavisi, sperm hücrelerinin, olgunlaşmış yumurta hücreleriyle buluşmasını kolaylaştırmak adına yapılan özel bir tedavidir. Aşılama tedavisi sayesinde hem yumurta olgunlaşma süreçleri desteklenir hem de kaliteli sperm hücrelerinin yumurta hücrelerini dölleme olasılığı arttırılır. Aşılama tedavisi tıp dilinde intraüterin inseminasyon ismiyle bilinmektedir.

  Aşılama Tedavisi Neden Yapılır?

  Aşılama tedavisi şu gibi amaçlarla yapılır:

  • Olgun ve sağlıklı yumurta hücrelerinin üretilmesini sağlamak.
  • Yumurta foliküllerinin sağlıklı bir şekilde çatlamasını sağlamak.
  • Kaliteli ve sağlıklı sperm hücrelerinin, yumurtayı döllemesini kolaylaştırmak.
  • Bahsetmiş olduğumuz diğer maddelerin yardımı ile kısırlık sorunu yaşayan çiftlerin bebek sahibi olmasını sağlamak.

  Aşılama tedavisi bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılır.

  Aşılama Tedavisi Kaç Gün Sürer?

  16 ila 20 gün içerisinde aşılama tedavisinin tüm aşamaları tamamlanmış olur. Doktor, tüm aşamaları çiftlere özel planladığı tedavi takvimine göre gerçekleştirir.

  Aşılama Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Aşılama tedavisinin avantajları şunlardır:

  • Başarılı ve güvenilir bir uygulamadır.
  • Tüp bebek tedavisinden daha hesaplıdır.
  • Ağrısız bir uygulamadır.
  • Çiftler için zahmetsizdir.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.
  • Ortalama 18 gün içerisinde tedavi tamamlanmış olur.
  • Aşılama tedavisiyle dünyaya gelen çocuklar, biyolojik olarak çiftindir.

  Aşılama tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Aşılama Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

  35 yaşından daha genç olan kadınların, aşılama tedavisi ile hamile kalma olasılıkları %15 civarındadır. Anne adayının yaşının artması ile birlikte aşılama tedavisinin başarı oranı da belli miktarlarda düşebilmektedir.

  Aşılama Tedavisi Tekrarlanabilir Mi?

  Aşılama tedavisi, çiftlerin ekonomik durumlarına göre 2 ila 3 defa kadar tekrarlanabilir. Genelde bu denemeler gebeliğin sağlıklı bir şekilde meydana gelmesiyle sonuçlanır. Ancak bazı çiftlerde tüp bebek tedavisi gibi uygulamalara başvurulması gerekebilir. Aşılama tedavisi öncesi PRP ile Yumurtalık Gençleştirme gibi tedaviyi destekleyici uygulamalara başvurmak da mümkündür. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak için aynı isimle sitemizde bulunan yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Aşılama Tedavisi Ağrılı Mı?

  Aşılama tedavisi kapsamında yapılan hiçbir uygulama ağrılı değildir. Bu yüzden anestezi gibi işlemler gerektirmez.

  Aşılama Tedavisi Aşamaları Nelerdir? Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Aşılama tedavisinin aşamaları şunlardır:

  • Yumurtaların gerektiği gibi olgunlaşabilmesi için anne adayına özel ilaçlar verilir. Bu ilaçlar belli bir süre boyunca kullanılır. Doktor ultrason uygulamaları sayesinde belli aralıklarla yumurta hücrelerinin olgunlaşma durumunu kontrol eder.
  • Yumurtaların yeterince olgunlaştığı tespit edildiği zaman anne adayına çatlatma iğnesi yapılır. Bu iğne sayesinde yumurtanın içerisinde yer aldığı yumurta folikülü sorunsuz bir şekilde çatlayabilir.
  • Baba adayının mastürbasyon ile sperm vermesi istenir. Alınan spermler, özel işlemlerden geçer. Spermlerin en kaliteli ve sağlıklı olanları, yumurta hücresini dölleyebilmeleri için seçilirler.
  • Seçilen spermler, özel bir uygulama yardımı ile rahim içerisine yerleştirilir. Böylece tedavi başarı ile sonlanmış olur.

  Aşılama tedavisinin aşamaları bu şekilde özetlenebilir.

  Aşılama Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

  Aşılama tedavisinin sonuçları, tedavinin son aşamasından sonraki 10 ila 14 günlük süre içerisinde belli olur. Bahsi geçen zaman aralığında çiftler, gebelik testi ile aşılama tedavisinin sonuçlarını öğrenebilirler.

  Adana Aşılama Tedavisi Fiyatları 2024

  Adana aşılama tedavisi fiyatları, tedavinin nerede yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Adana aşılama tedavisi ücreti hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.