PRP İle Yumurtalık Gençleştirme Adana

  PRP ile yumurtalık gençleştirme Adana, yumurtalıkların gençleşmesi ve yumurta olgunlaşma süreçlerinin aktifleştirilmesi için yapılan özel bir uygulamadır. Bazı kadınlarda, alınan tedaviler, geçirilen hastalıklar veya genetik etmenler sebebiyle yumurta rezervlerinde önemli bir düşüş meydana gelir. Bireyin yaşının ve hormon dengesinin de bu süreçte önemli bir rolü vardır. Bahsi geçen sebeplerden birey, gebe kalmakta güçlük çekebilir veya kısırlık tedavisi kapsamında yapılan uygulamalar başarısızlıkla sonuçlanabilir. Yumurtalıkları gençleştirmek, bahsi geçen sorunları ortadan kaldırmak ve bireyin sağlıklı bir şekilde gebe kalma şansını arttırmak için PRP ile yumurtalık gençleştirme işlemine başvurulur.

  PRP tedavisi, yıllardır insan vücudunun pek çok bölgesindeki doku yıpranmalarını gidermek ve doku gençleşmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde bu tedaviyi yumurtalıkları gençleştirmek ve daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamak amacıyla kullanmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Yumurtalık PRP nasıl yapılır?’’, ‘’Yumurtalık PRP sonrası nelere dikkat edilmeli?’’, ‘’PRP ile yumurtalık gençleştirme kimlere yapılır?’’ ve ‘’Yumurtalık PRP ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana PRP ile yumurtalık gençleştirme uygulaması hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  PRP Tedavisi Nedir?

  PRP tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen, iyileştirici trombosit hücreleri bakımından zengin kan sıvısı ile yapılan özel bir uygulamadır. PRP, İngilizce ‘’Platelet Rich Plasma’’ kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir ve platelet(trombosit) hücreleri bakımından zengin kan sıvısı manasına gelmektedir. Bu tedavi, uygulandığı bölgelerdeki yıpranmış ve yaşlanmış dokuların onarılmasını sağlar. Gençleşme sürecine giren dokular çok daha hızlı bir şekilde iyileşir.

  PRP İle Yumurtalık Gençleştirme Nedir?

  PRP ile yumurtalık gençleştirme, yumurtalıklarda ilerleyen yaşa bağlı görülen doku yıpranmasının giderilmesi amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama genelde tüp bebek tedavisi ve aşılama tedavisi gibi kısırlık tedavileri öncesinde tercih edilmektedir. Bununla birlikte normal yollardan gebe kalmayı planlayan bireylere de uygulanabilmektedir.

  PRP İle Yumurtalık Gençleştirme Kimlere Yapılır?

  PRP tedavisi, yumurtalık rezervlerinde ciddi azalmalar meydana gelen, erken yumurtalık yetmezliği riski taşıyan ve gebe kalmayı planlayan bireylere yapılmaktadır. Genellikle 35 yaşından daha büyük kadınlar tarafından tercih edilse de daha erken yaşlarda da yapılabilmektedir.

  PRP İle Yumurtalık Gençleştirmenin Faydaları Nelerdir?

  Yumurtalık PRP’sinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Yumurtalıklar gençleşme süreci desteklenir.
  • Yumurtalıklarda yaşlanmaya veya benzer etmenlere bağlı ortaya çıkan yıpranmanın giderilmesi için etkilidir.
  • Kısırlık tedavisi kapsamında yapılan aşılama tedavisi ve tüp bebek tedavisi öncesinde, bireyin çok daha sağlıklı yumurta hücreleri üretmesini sağlayabilir.
  • PRP tedavisinde kullanılan sıvılar, bireyin kendi kanından elde edildiği için herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmazlar.
  • Doğal yollardan gebe kalmayı planlayan bireylerin, yumurtlama sürecini destekleyebilir.

  Yumurtalık PRP tedavisinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Yumurtalık PRP Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Yumurtalık PRP tedavisi yarım saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Doktorunuz, işlemin detayları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

  Yumurtalık PRP Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Başlar?

  PRP tedavilerinin olumlu etkileri, tedaviden sonraki aylar içerisinde hissedilir hale gelmeye başlarlar. Tedavinin belli seanslar doğrultusunda tekrarlanmasıyla bu etkiler çok daha fark edilir boyutta olacaktır.

  PRP İle Yumurtalık Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  PRP ile yumurtalık gençleştirme sırasıyla şu şekilde yapılmaktadır:

  • Hastadan 1 tüp kan alınır.
  • Kan tüpü santrifüj cihazına yerleştirilir. Santrifüj cihazı, kan tüpünü oldukça yüksek hızlarda döndürür. Merkez kaç kuvveti sayesinde, kanın içerisindeki ağır maddeler tüpün dibine çöker. Trombosit (platelet) hücreleri de kan tüpünün belli bir bölgesinde birikim gösterirler.
  • Platelet hücreleri özel bir enjektör yardımıyla tüpten alınır.
  • Yenileyici hücreler bakımından zengin olan PRP sıvısı, ultrason altında bireyin yumurtalıklara enjekte edilir.
  • Tedavi tamamlanır ve birey gündelik yaşamına döner.

  Yumurtalık PRP tedavisinin aşamaları bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz tüm bu süreçleri size özel olarak planlayacaktır.

  Adana PRP İle Yumurtalık Gençleştirme Fiyatları 2024

  Adana PRP ile yumurtalık gençleştirme fiyatları, tedavinin nerede yapıldığına ve detaylarına göre kişiden kişiye değişebilir. Adana PRP ile yumurtalık gençleştirme fiyatları ve yumurtalık PRP tedavisi fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.