İdrar Kaçırma Tedavisi Adana

  İdrar kaçırma tedavisi Adana, yetişkin kadınlarda ortaya çıkan idrar kaçırma problemini gidermek amacıyla yapılan tedavilerdir. Kan, böbreklerde süzüldükten sonra oksijenlenmek ve dokularımızı besleyebilmek amacıyla yeniden dolaşıma katılır. Süzülen atıklar ise belli başlı işlemlerden geçtikten sonra idrar olarak mesanede birikmeye başlarlar. Mesanede biriken idrar belli bir seviyeye ulaştığında tuvalete çıkma ihtiyacı duyarız. Yetişkin ve sağlıklı bireyler, bu ihtiyacı uzun süre erteleyebilir. Ancak bazı kişilerde, çeşitli sebeplerden idrar tutulamayabilir ve idrar kaçırma durumu meydana gelebilir.

  İdrar kaçırma ara sıra herkesin başına gelebilen bir sorun olsa da bazı kişilerde sıklıkla yaşanabilmektedir. Bu kişilere, idrar kaçırma sebebinin öğrenilebilmesi ve tedavi işlemlerinin yapılabilmesi için bir kadın doğum uzmanına başvurmaları önerilir. Yazımızın devamında ‘’İdrar kaçırma nedir?’’, ‘’Kadınlarda idrar kaçırma neden olur?’’, ‘’İdrar kaçırma nasıl önlenir?’’ ve ‘’İdrar kaçırma tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. İdrar kaçırma tedavisi Adana hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  İdrar Kaçırma Neden Olur?

  Kadınlarda idrar kaçırma nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Hormon bozukluğu.
  • İleri yaş.
  • Vajinal enfeksiyonlar.
  • İdrar yolu enfeksiyonları.
  • Pelvik bölgedeki kaslarda ve diğer dokularda zayıflama, yıpranma.
  • İdrar kesesi enfeksiyonları.
  • Böbrek taşı.
  • İlaç kullanımı.
  • Kabızlık.
  • Genetik faktörler.

  İdrar kaçırma nedenleri bu şekilde özetlenebilir.

  İdrar Kaçırma Nasıl Önlenir?

  İnternette araştırıldığında, idrar kaçırmayı önlemeye yönelik bazı yöntemlerle karşılaşmak mümkündür. Ancak bu yöntemlerin çoğunluğu, kaza ile olan idrar kaçırma durumlarına yöneliktir. Fiziksel bir rahatsızlık sebebiyle meydana gelen idrar kaçırma sorunu ancak tıbbi tedavi ile ortadan kaldırılabilir.

  İdrar Kaçırma Tedavisi Var Mı?

  İdrar kaçırma sorununun tedavisi vardır. Kadınlarda idrar kaçırma tedavisi hem medikal tedavi ile hem de cerrahi operasyonlar ile yapılabilmektedir.

  Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilir?

  İdrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar jinekoloji bölümüne başvurmalıdır. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, kadınlarda ortaya çıkan idrar probleminin nedenlerini araştırabilir ve kişiye özel tedaviler yürütebilirler.

  İdrar Kaçırma Egzersizleri İşe Yarar Mı?

  Uzmanlar, idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için pelvik kasları güçlendiren egzersizler önermektedir. Bu egzersizler pelvik bölgedeki dokuları güçlendirebilir ve idrar kaçırma sorununa iyi gelebilir. Ancak idrar kaçırma probleminin tamamen ortadan kaldırılabilmesi için tıbbi tedavi önerilmektedir.

  İdrar Kaçırma İçin Bitkisel Tedavi İşe Yarar Mı?

  İnternet üzerinde ‘’İdrar kaçırmaya bitkisel çözüm!’’ gibi başlıklar altında pazarlanan alternatif tedaviler, büyük oranda faydasızdır. Bu tedavilerden bazıları faydasız olmakla kalmayıp alerjik bünyeli kişilerde anafilaktik şok gibi ciddi reaksiyonlara yol açabilirler. Bu yüzden tıbbi otoriteler tarafından onaylanmamış ilaçlar kullanılmamalıdır. Bir hastalığın yalnızca alanında uzman bir hekim tarafından teşhis ve tedavi edilebileceği unutulmamalıdır.

  İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  İdrar kaçırma tedavisinde genelde üç farklı uygulama tercih edilir. Bu uygulamalardan ilki, kişinin bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapması ve pelvik bölgedeki kasları güçlendirmeye yönelik egzersizler yapmasıdır. Bu süreçte eğer idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılamazsa ilaç tedavisine başlanır. İlaç tedavisinin de yetersiz kaldığı durumlarda idrar kaçırma ameliyatı olarak bilinen operasyona başvurulur.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  İdrar kaçırma ameliyatı, ameliyatın kapsamına göre belirlenen bir anestezi uygulamasıyla, steril ameliyathane koşullarında yapılır. Bu ameliyat sırasında idrar kesesi sarkması ortadan kaldırılabilir, idrar kesesini kontrol eden yıpranmış dokular onarılabilir. Böylece idrar kaçırma sorunu ortadan kaldırılabilir.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  İdrar kaçırma ameliyatı 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Hastalar ameliyatın yapıldığı gün veya ertesi gün taburcu olabilirler.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

  İdrar kaçırma ameliyatı sonrası hastalar, bir hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak iyileşme süreci tamamlanmadan önce ağır işler yapmamalıdırlar. Ameliyat bölgesinin bakımına ve hijyenin dikkat etmelidirler. Böylece iyileşme süreçleri çok daha hızlı olacaktır.

  Adana İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatları 2024

  Adana idrar kaçırma tedavisi fiyatları, tedavinin medikal yöntemlerle mi yoksa cerrahi yöntemlerle mi yapıldığına göre değişebilir. Adana idrar kaçırma ameliyatı fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.