Labioplasti Adana

  Labioplasti Adana, iç vajinal dudaklardaki sarkmayı ortadan kaldırmak ve estetik bir genital bölge görünümü meydana getirmek için yapılan operasyondur. Genital bölgenin, vücut dışındaki bölümü bilinen aksine vajina olarak değil vulva olarak isimlendirilir. Vulvanın üzerinde vajinal dudaklar, klitoris ve klitoris şapkası gibi dokular bulunur. Bu dokuların yapısı, genital bölgenin görünümü için son derece önemlidir. Eğer iç vajinal dudaklarda ve klitoris şapkasında sarkma varsa vulvada karmaşık bir görünüm meydana gelir. Bu da kişinin özgüven sorunları yaşamasına ve cinsel ilişkiden kaçınmasına yol açabilir.

  Labioplasti veya iç dudak estetiği olarak bilinen genital estetik operasyonu sayesinde bahsetmiş olduğum sarkmadan kurtulmak mümkündür. Labioplasti ameliyatı iç vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek ve çekici bir vulva görünümü oluşturmak amacıyla yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu yazının devamında ‘’İç dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’İç dudak estetiği sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalı?’’, ‘’Labioplasti ameliyatı ne kadar sürer?’’ ve ‘’Labioplasti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana labioplasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, labia minor veya iç vajinal dudaklar olarak bilinen yapıların estetik ve uyumlu bir görünüme sahip olması için yapılan genital estetik operasyonudur. İç dudaklardaki sarkma ve doku yıpranması, vulvanın karmaşık ve uyumsuz bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Labioplasti ameliyatında iç dudaklardaki deri sarkması ortadan kaldırılır, böylece çok daha çekici bir vulva görünümü elde edilir. Labioplasti; tek başına, hüdoplasti ile birlikte veya barbie vajina estetiği kapsamında yapılabilmektedir.

  İç Dudak Sarkması Neden Olur?

  İç dudak sarkması nedenleri arasında; ailevi yatkınlık, doku yıpranması ve çeşitli dış faktörler yer almaktadır. İç dudaklardaki sarkmanın oranı, ilerleyen yaşla birlikte artabilmektedir. Bu sarkma labioplasti ameliyatı sayesinde tamamen ortadan kaldırılabilir.

  İç Dudak Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Labioplastinin faydaları şunlardır:

  • Mayo, tayt veya dar bir kıyafet giyildiğinde meydana gelen beğenilmeyen görünüm ortadan kaldırılabilir.
  • Vulvanın görünümüne bağlı ortaya çıkan özgüven problemleri giderilebilir. Bedeniyle daha barışık olan birey, bahsi geçen sorun yüzünden ortaya çıkan cinsel isteksizlik gibi sorunları yenebilir.
  • Vulva üzerinde yer alan dokular birbirleriyle daha uyumlu bir yapı kazanırlar.
  • Vulva daha toplu, genç ve çekici bir görünüm elde eder.
  • Vajinal dudaklar arasında uyumlu bir görünüm oluşur, iç dudaklardaki sarkma tamamen ortadan kaldırılır.

  İç dudak sarkması ameliyatı sayesinde bu gibi kazanımlar elde edilebilir.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti ameliyatı 45 dakika ila 60 dakika arasında tamamlanmış olur. Labioplastiye hüdoplasti de eşlik ediyorsa bahsi geçen süre bir miktar artış gösterebilir.

  Labioplasti Kimlere Yapılabilir?

  Labioplasti ameliyatı, vücut gelişimini tamamlamış olan reşit bireylere yapılabilir. Bu ameliyatın 18 yaşından küçük bireylere yapılması önerilmez.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı, steril ameliyathane koşullarında, genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Anestezi uygulaması tamamlandıktan sonra iç dudaklardaki sarkmayı ortadan kaldırmak için fazlalık yapan deri dokusu alınır. İç dudaklar gerek dış vajinal dudaklarla gerekse de vulva üzerinde yer alan diğer dokularla uyumlu bir hale getirilir. Vulvadaki karmaşık, kırışık ve sarkık görünüm tamamen giderilir. İç dudak estetiği, hüdoplastiyle birlikte yapılıyorsa klitorisin çevresinde yer alan deri dokusuna da müdahale edilir. Böylece genital bölgenin görünümü estetik olarak pekiştirilmiş olur.

  Labioplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti yaptıran kadınlar, yaklaşık 6 saatlik bir hastane misafirliğinin ardından taburcu edilirler. Taburcu edilmeleriyle birlikte hızlı bir iyileşme sürecine başlarlar. Yaklaşık 3 ila 5 gün içerisinde, kademli olarak günlük yaşamlarına dönebilirler. Ancak ameliyattan sonraki 3 ila 4 hafta boyunca bazı özel durumlara dikkat etmeleri gerekir.

  Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  İç dudak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • 1 ila 2 gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Birkaç hafta boyunca rahat iç çamaşırları tercih edilmelidir.
  • En az 3 hafta boyunca cinsel ilişki kurulmamalıdır.
  • 3 ila 4 hafta boyunca denize veya havuza girilmemelidir.
  • Genital bölgenin hijyenine ve ameliyat bölgesinin bakımına özen gösterilmelidir.

  İç dudak ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz labioplasti öncesi sonrası süreçler konusunda sizi kapsamlı olarak bilgilendirecektir.

  Adana Labioplasti Fiyatları 2024

  Adana labioplasti fiyatları 2024, operasyonun detaylarına göre değişebilir. Adana iç dudak estetiği fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.