Kızlık Zarı Dikimi Adana

  Kızlık zarı dikimi Adana, kızlık zarının geçici veya kalıcı olarak onarılması amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Tıp diline hymen olarak isimlendirilen kızlık zarı, vajinanın birkaç milimetre içerisinde yer alan deri dokusudur. Bu dokunun bilinen tek görevi erken yaşlarda vajinayı ve diğer dişi üreme sistemi organlarını zararlı mikroorganizmalara karşı korumaktır. Bununla birlikte bazı toplumlarda kızlık zarına, ‘’bekaret’’ gibi sosyokültürel anlamlar yüklenmektedir. Bu yüzden ülkemizdeki pek çok birey kızlık zarlarının bütünlüğüne son derece önem vermektedir.

  Cinsel birleşme, mastürbasyon, kazalar veya sportif aktiviteler gibi faaliyetler sırasında yırtılabilen kızlık zarı; kızlık zarı onarımı ve kızlık zarı dikimi Adana gibi isimlerle bilinen operasyonlar sayesinde yeniden bütünlük kazanabilmektedir. Bu özel uygulama sayesinde kızlık zarını tamamen onarmak ve sonraki cinsel ilişki sırasında yeniden kanamasını sağlamak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı diktirme nerede yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi Adana ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kızlık zarı onarımı anlaşılır mı?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana kızlık zarı dikimi hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  Kızlık Zarı Nedir?

  Kızlık zarı, vajina girişinin birkaç milimetre içerisinde yer alan ve üzerinde, yırtıldığı zaman kanamasına yol açan damarlar bulunan bir deri dokusudur. Tıp dilinde ‘’hymen’’ olarak isimlendirilir. Bilinen önemli bir biyolojik fonksiyonu yoktur. Vajina faunasını ve iç genital organları, çeşitli mikroorganizmalara ve kire karşı koruduğu düşünülmektedir. Kızlık zarının yapısı kişiden kişiye değişebilmektedir. Bu yüzden yırtıldığı zaman bazı kişilerde fazla, bazı kişilerde az ve bazı kişilerde ise hiç kanama görülmeyebilir.

  Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Anlaşılır?

  Kızlık zarı yırtılması belirtileri arasında en sık karşılaşılanları ani bir ağrı hissi ve kanamadır. Ancak bu belirtiler kişiden kişiye değişebilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi kızlık zarı herkeste aynı yapıya sahip değildir. Üzerindeki delikler, zarın esnekliği ve zar üzerinde yer alan kılcal damar ağının yoğunluğu kişiden kişiye değişebilir. Bu da kızlık zarı yırtıldığında, herkeste farklı şiddette belirtiler görülebileceği anlamına gelmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, vajina girişinde yer alan ve kızlık zarı olarak bilinen deri dokusunun onarılması için yapılan uygulamadır. Bu uygulama geçici veya kalıcı suretle yapılabilmektedir. Geçici kızlık zarı dikiminde, dikişler 1 hafta boyunca korunur. Bu yüzden bireylere planladıkları cinsel ilişki tarihinden en fazla 3 ila 4 gün önce geçici kızlık zarı dikimi yaptırmaları önerilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise dikişler, sonraki cinsel ilişkiye sağlam bir şekilde kalır. Cinsel ilişki gerçekleştiğinde hem kalıcı dikimle hem de geçici dikimle onarılan kızlık zarları yeniden kanar. Bu uygulama kızlık zarı onarımı, kızlık zarı diktirme veya hymenoplasti gibi isimlerle de bilinmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Adana Çeşitleri Nelerdir?

  Kızlık zarı dikiminin iki farklı çeşidi vardır. Bunlar kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimidir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı kalıcı olarak onarılır. Geçici kızlık zarı dikiminde ise dikişler yaklaşık 1 hafta içerisinde erir ve kızlık zarı bozulur.

  Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir?

  Kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen kişi 18 yaşından büyük olmalıdır. Daha erken yaşlarda bu uygulama için ebeveyn veya yasal vasi izni gerekmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi Adana Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarı dikimi sonrasında cinsel ilişkiye girilmişse kişinin kızlık zarı dikimi yaptırdığı anlaşılmaz. Ancak henüz ilişkiye girilmemişse deneyimli bir jinekolog, hızlı bir muayene ile kızlık zarı dikimi yapılıp yapılmadığını anlayabilir. Bu uygulamanın bireyin rızası dışında yapılması yasaktır.

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Kızlık zarı dikimi, tüm cerrahi veya medikal uygulamalar gibi bireyin sağlık kayıtlarına geçer. Ancak bu kayıtlar hastanede kalır. Bireyin kendisi hariç kimse ile paylaşılmaz.

  Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

  Kızlık zarı dikimi 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Hasta aynı gün taburcu olur ve ertesi gün gündelik yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Adana Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi, steril koşullarda ve lokal anestezi altında yapılır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu uygulama kalıcı veya geçici olarak yapılabilmektedir. Hastanın tercihi doğrultusunda uygulamanın türüne karar verilir. Daha sonra ise anestezi işlemine geçilir. Anestezinin etkileri başladıktan sonra doktor, özel cerrahi dikiş yöntemleriyle kızlık zarını onarır.

  Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Kızlık zarı dikimi sonrası kanama olabilir. Bu kanama lekelenme tarzı, hafif bir kanama olacaktır. Bu yüzden birey birkaç gün boyunca hijyenik ped kullanabilir.
  • Bir gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıysa 1 ay boyunca cinsel ilişki önerilmez.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Birkaç hafta boyunca havuza veya denize girilmemelidir.

  Kızlık zarı onarımı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Adana Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

  Adana kızlık zarı dikimi fiyatları 2024, uygulamanın türüne göre değişebilir. Adana kızlık zarı onarımı fiyatları, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ve geçici kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.