Tüp Bebek Adana

  Tüp bebek Adana, infertelite tedavisinde kullanılan son derece gelişmiş bir uygulamadır. Kısırlık, yaygınlığı günden güne artan bir rahatsızlıktır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bu rahatsızlık, çiftlerin bebek sahibi olmalarını zorlaştırabilmekte veya imkânsız hale getirebilmektedir. Kısırlık, genelde gebeliği mümkün kılan süreçlerin doğru bir şekilde çalışmaması sonucu meydana gelmektedir. Mesela hareket kabiliyeti az olan spermler yumurtayı dölleyemeyebilir veya gerektiği gibi olgunlaşmamış olan yumurta hücreleri döllenmenin gerçekleşmesini zorlaştırabilir. Tüp bebek Adana gibi uygulamalar, döllenme gibi süreçlerin laboratuvar ortamında taklit edilmesi sayesinde mümkün olurlar.

  Bu tedaviler sırasında anne adayının kendi yumurta hücreleri ve baba adayının kendi sperm hücreleri kullanılır. Dışarıdan donör kabul edilmez. Yani Adana tüp bebek tedavisiyle doğan çocuklar, çiftin biyolojik çocuklarıdır. Yazımızın devamında ‘’Tüp bebek tedavisinin başarı oranı nedir?’’, ‘’Adana’da tüp bebek tedavisi nerede yapılır?’’, ‘’Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Tüp bebek tedavisinin sonuçları ne zaman belli olur?’’ gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Adana tüp bebek tedavisi hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.

  Tüp Bebek Nedir?

  Tüp bebek tedavisi, sperm hücrelerinin, laboratuvar ortamında yumurta hücrelerini döllemeleri ve embriyonun direkt olarak anne rahmine yerleştirilmesiyle yapılan uygulamadır. Tüp bebek tedavisi sayesinde, yanlış bir şekilde gerçekleşerek kısırlığa sebep olan pek çok süreç, laboratuvar koşulları altında taklit edilir. Böylece gebeliğin meydana gelme ihtimali büyük ölçüde artar.

  Tüp Bebek Tedavisi Neden Yapılır?

  Tüp bebek tedavisi, kısırlık sorunu yaşayan çiftlerde, gebeliğin suni bir şekilde meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılır. Bu tedavi sırasında yalnızca anneye ait yumurta hücreleri ve babaya ait sperm hücreleri kullanılır. Yani tüp bebek tedavisiyle doğan çocuklar, biyolojik olarak da çifte aittir.

  Tüp Bebek Adana Tedavisi Ne Zaman Başlar?

  Tedavi planlaması, tedaviden birkaç hafta önce başlar. Planlanan işlemler ise âdet döneminin 2 ila 3. gününde uygulamaya koyulur.

  Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Tüp bebek tedavisi 16 ila 20 gün içerisinde tamamlanmış olur. Bu süreçte planlanan tüm işlemler gerçekleşir ve tüp bebek tedavisinin sonuçları beklenir.

  Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Tüp bebek tedavisi hem anne adayından hem de baba adayından kaynaklanan kısırlık sorunları için başarılı sonuçlar vermektedir. Nedeni bilinmeyen kısırlık, sperm kalitesinde düşüklük ve fallop tüplerinde tıkanıklık gibi durumlarda tüp bebek tedavisi yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Tüp bebek tedavisinin avantajları şunlardır:

  • Çiftler için zahmetsizdir.
  • Ağrısız bir tedavidir.
  • 16 ila 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanır.
  • En başarılı kısırlık tedavisidir.
  • Gelişmiş ve güvenilir bir uygulamadır.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilir.

  Tüp bebek tedavisinin avantajları bu şekilde özetlenebilir.

  Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

  Anne adayının 35 yaşından daha genç olduğu durumlarda tüp bebek tedavisinin başarı oranı %60 ila %70 civarındadır. Yaşın artması ile birlikte tüp bebek tedavisinin başarı oranında da düşebilmektedir. Bu gibi tedavilerde başarı oranını arttırmak için tedavi öncesi yumurtalık PRP tedavisi gibi uygulamalara başvurulabilir. Bahsi geçen uygulama hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan PRP İle Yumurtalık Gençleştirme isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Tüp Bebek Tedavisi Tekrarlanabilir Mi?

  Genellikle tüp bebek tedavisinin tekrarlanmasına gerek kalmaz. Ancak tedavi başarısızlıkla sonuçlanmışsa çiftler tüp bebek tedavisini tekrarlayabilirler.

  Tüp Bebek Adana Tedavisi Nasıl Yapılır? Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir?

  Tüp bebek tedavisinin aşamaları şunlardır:

  • İlk aşamada tedavinin detayları kararlaştırılır ve tedavi takvimi oluşturulur.
  • İkinci aşamada özel ilaçlar sayesinde yumurtalıklar uyarılır. Böylece yumurtaların olgunlaşması desteklenmiş olur.
  • Üçüncü aşamada anne adayına yumurta çatlatma iğnesi yapılır.
  • Dördüncü aşamada olgunlaşan yumurta hücreleri, özel bir uygulama yardımıyla yumurtalıklardan alınır.
  • Beşinci aşamada baba adayından, mastürbasyon yolu ile sperm hücreleri toplanır. Toplanan spermler sperm yıkama işleminden geçerler. Aralarından en kaliteli olanları tedavide kullanılmak üzere seçilir.
  • Altıncı aşamada spermlerin yumurta hücrelerini döllemesi sağlanır. Elde edilen döllenmiş yumurtalar, birkaç gün boyunca laboratuvar ortamında muhafaza edilir.
  • Yedinci ve son aşamada ise döllenmiş yumurtalar, embriyo transfer işlemi ile annenin rahmine bırakılır. Böylece tüp bebek tedavisi başarıyla tamamlanmış olur.

  Tüp bebek tedavisi aşamaları bu şekilde sıralanabilir.

  Tüp Bebek Adana Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

  Tüp bebek tedavisi sonucu, embriyo transfer işleminden sonraki 10 ila 14 günlük süreçte belli olacaktır. Bu süreçte çiftler hızlı bir kan testi ile veya eczaneden alacakları gebelik testi ile tedavinin sonuçlarını kontrol edebilirler.

  Adana Tüp Bebek Fiyatları 2024

  Adana tüp bebek tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve nerede yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. Adana tüp bebek fiyatları 2024, IVF tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında merak ettikleriniz için Op. Dr. Yusuf Topalahmetoğlu ile iletişime geçebilir, detaylı bir görüşme için randevu alabilirsiniz.